vw_zdravje_i_ubavina | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

                           
                           
                           
                       
 • Жените не сакаат мажи без стил

  Според најновото истражување, мажите на околу 37 годишна возраст скоро целосно престануваат да се грижат за својот изглед и стил на облекување. Поради ова дури две третини од нивните сопруги или девојки се трудат да го спречат тоа купувајќи им различни парчиња облека. Има повеќе детали во кои...

 • Направете си сами природни шампони за поздрава коса

  Направете си сами природни шампони кои ќе бидат одлични за вашата коса. Ви претставуваме неколку рецепти како да направите домашен шампон за поздрава и негувана коса. Шампон од сода бикарбона – за чиста коса Шампонот од сода бикарбона е наменет за чистење на кожата од разни наталожени материи...

 • Работи кои мажите ги сакаат на вашето тело, а вие не...

  Има работи за кои вие сте убедени дека не ви стојат добро и дека го нагрдуваат вашето тело, односно телото на секоја девојка, но мажите не секогаш се согласуваат со тоа. Прочитајте за кои точно работи мислиме... Лице без шминка Жените имаат двојно поголема самодоверба кога на лицето имаат...

 • Опуштете се брзо и ефикасно

  Стресот е насекаде, во секое време и речиси на секое место. Потребен ви е итен одмор и опуштање... Советите кои ќе ви ги дадеме денес не се магични, но сепак помагаат. Еве некои од нив... Присетете се на стиховите на вашата омилена песна Ставете му ја на мозокот на располагање вашата...

 • Корисни пијалоци за здравјето

  Безалкохолните пијалоци и вештачките овошни сокови се меѓу најпопуларните и омилените пијалаци, но сите знаеме дека тие имаат штетно влијание врз здравјето поради содржината на вештачки конзерванси, шеќери и многу калории. Секоја година во светската трговска мрежа се појавуваат по околу 1000 нови...

 • Откриен спреј против карање!?

  Швајцарските научници тврдат дека откриле спреј против карање. Спрејот ќе им помогне паровите помалку да се караат и караниците да имаат посветол крај. Спрејот е за нос на база на хормонот окситоцин кој ги прави жените пријателски расположени, а мажите свесни за чувствата на соговорникот....

 • Сигнали кои покажуват дека наскоро ќе ве изневери

  Една американска фондација правела истражувања во врска со неверствата на мажите. Според нив најмалку 60 % од мажите во текот на врската или бракот ќе пробаат да ја изневерат својата жена. Според нивното истражувања еве кои сигнали укажуваат дека тој е на чекор до неверство ... Ги оправдува...

 • Што треба Вашето дете да знае пред да појде во прво одделение?

  Доаѓа први септември, период кој за многу деца означува крај на летниот распуст, а за некои пак голем почеток на една нова тема во нивниот живот, образованието. Различни деца со различно предзнаење влегуваат во прво одделение. Некои од нив знаат да бројат, сметаат, собираат, одземаат па дури и да...

 • Жешка јога

  Жешката јога е енергична форма на јога која што се изведува во просторија на 40 степени целзиусови со влажност на воздухот од 40%. Формалното име на жешката јога е Бикрам. Бикрам јогата е програма која што трае 90 минути и се состои од 26 позиции на телото. За да се остварат позициите, потребна...

 • Како да ја одржувате врската на далечина?

  Врска на далечина на многумина им звучи познато. Причините се најразлични, но најчесто луѓето се разделуваат бидејќи мораат да одат на работа или на факултет. Како и да е, овој тип на врска е многу проблематична, бидејќи веднаш се менуваат многу работи и е потребен силен темел за да се одржи. Како...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER