vw_zdravje_i_ubavina | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

                           
                           
                           
                       
 • Корисни пијалоци за здравјето

  Безалкохолните пијалоци и вештачките овошни сокови се меѓу најпопуларните и омилените пијалаци, но сите знаеме дека тие имаат штетно влијание врз здравјето поради содржината на вештачки конзерванси, шеќери и многу калории. Секоја година во светската трговска мрежа се појавуваат по околу 1000 нови...

 • Откриен спреј против карање!?

  Швајцарските научници тврдат дека откриле спреј против карање. Спрејот ќе им помогне паровите помалку да се караат и караниците да имаат посветол крај. Спрејот е за нос на база на хормонот окситоцин кој ги прави жените пријателски расположени, а мажите свесни за чувствата на соговорникот....

 • Сигнали кои покажуват дека наскоро ќе ве изневери

  Една американска фондација правела истражувања во врска со неверствата на мажите. Според нив најмалку 60 % од мажите во текот на врската или бракот ќе пробаат да ја изневерат својата жена. Според нивното истражувања еве кои сигнали укажуваат дека тој е на чекор до неверство ... Ги оправдува...

 • Жените потешко се откажуваат од цигарите

  Доколку сте жена и едноставно неможете да престанете да пушите, немојте веднаш себеси остро да се обвинувате бидејќи научниците од Питсбург велат дека бројни програми и препарати се наменети за мажите, а не се земени во предвид специјалните потреби на жената кога е во прашање одвикнување од...

 • Жешка јога

  Жешката јога е енергична форма на јога која што се изведува во просторија на 40 степени целзиусови со влажност на воздухот од 40%. Формалното име на жешката јога е Бикрам. Бикрам јогата е програма која што трае 90 минути и се состои од 26 позиции на телото. За да се остварат позициите, потребна...

 • Како да ја одржувате врската на далечина?

  Врска на далечина на многумина им звучи познато. Причините се најразлични, но најчесто луѓето се разделуваат бидејќи мораат да одат на работа или на факултет. Како и да е, овој тип на врска е многу проблематична, бидејќи веднаш се менуваат многу работи и е потребен силен темел за да се одржи. Како...

 • Здравствени грешки кои ги прават скоро сите луѓе

  Денес ќе ви опишеме неколку здравствени грешки кои ги прават скоро сите луѓе иако сметаат дека тоа е здраво. Сигурни сме дека ќе се зачудите во врска со некои факти кои досега сте мислеле дека се здрави за вас. Еве всушност за што се работи... Секогаш пиете сокови кои не содржат калории...

 • Физичката активност помага против пушењето

  Според тим на Британски научници, физичката активност помага против зависноста од пушењето. Ако сакате да ги оставите цигарите прво започнете да бидете физички активни. Според овие научници, физичката активност ја намалува потребата за пушење бидејќи кога сте физички активни телото функционира...

 • 200 000 деца во Британија мислат дека ракот е заразен

  Истражувањето спроведено на репрезентативен примерок од 500 деца помеѓу 9 и 16 години во Британија дало поразителни резултати по однос на прашањето што е ракот и кои се причините за неговото настанување. Кај испитаните деца, 4% од нив, што се транслира на повеќе од 220 000 деца во Британија,...

 • Најголеми грешки кои ги правиме на интервјуто за работа

  Интервјуто за работа спаѓа меѓу најстресните ситуации во животот. Вие едноставно сакате да блеснете, да изгледате самоуверено, угледно, да се чувствувате комотно и да одговарате точно на сите прашања. Но, за сево ова да биде баш како што сакате вие, потребно е да внимавате да не се сретнете со...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER