vw_zdravje_i_ubavina | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

                           
                           
                           
                       
 • Препознајте ги проблемите со тестостеронот

  Иако е нормално тестостеронот да опаѓа со стареењето кај мажите, сепак тоа може да го наруши машкото здравје. На многу начини, тестостеронот е оној кој го прави мажот – маж. Тој се зголемува во пубертетот и резултира со зајакнување на мускулите, продлабочување на гласот и зголемување на сексуалниот...

 • Кои се најчестите оправдувања на пушачите?

   Пушењето е штетно. Да, знам, ама ... ова се случува секогаш кога ќе сакате да опоменете некој пушач. Секогаш кога ќе сакате да укажете на штетноста на цигарите, ќе наидете на многу луѓе кои ќе ви дадат стотина различни оправдувања трудејќи се себе си да се утешат дека цигарите сепак не се...

 • Што кажува Вашата коса и скалп за Вашето здравје

   Дали лошата коса значи и лошо здравје? Дали Вашата коса се обидува да ви каже нешто за Вашето здравје? Можеби. Некои состојби и лекарства влијаат на Вашето тело но и на Вашата коса. Во други случаеви, можеби ќе биде само потребно повеќе да се грижите за косата и скалпот. Погледнете ги...

 • Време е за вакцина

   Сте размислувале ли околу можноста да се вакцинирате против грип оваа година? Вакцината против грип е најдобриот начин да се заштитите од грипот, а заштитата од грип треба да биде цел на сите нас. Според CDC, 20% од Американците се разболуваат од грип секоја година. Повеќе од 200,000...

 • Кога на вашето бебе да му понудите цврста храна?

  Вообичаено е на малите деца да им се дава цврста храна пред да наполнат две години. Но, изборот на храната и начинот на даање на истата може да претставува тешка задача. Американската академија за исхрана препорачува следење на следниве совети: - Не му давајте цврста храна на бебето пред...

 • Виното штити од остеопороза

   Според најновите истражувања со консумирањето на една до две чаши вино дневно кај жените по менопаузата доаѓа до ист ефект врз организамот како и кај жените кои пијат лекарства против остеопороза. Стотици жени по менопаузата го земаат лекот bisfosfonat, кој спречува слабеење на коските и...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER