vw_zdravje_i_ubavina | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

                           
                           
                           
                       
 • Испитувања кои морате да ги направите

   Зошто скрининг тестовите се важни? Сигурно ја знаете изреката подобро да се спречи отколку да се лечи. Навремената проверка може да ви помогне да ги спречите болестите како рак, дијабет и остеопороза уште во самиот зачеток кога се и полесни за лекување. Скрининг тестовите можат да ги...

 • Што кажуваат Вашите нокти за Вашето здравје

   Еве интересни факти за Вашите нокти што ќе откријат нешто за Вашиот животен стил и здравје. Прочитајте и погледнете си ги рацете. Пријатна забава.Вашите прсти откриваат анемија Вашите прсти имаат можност да ви покажат кога сте анемични. Доколку имаат сува кожа, ноктите се расцветани,...

 • Митови и вистини за антидепресивите

   Заедно со советувањето, антидепресивите се чест дел од терапијата против депресија. Тие обично се ефективни – докажано е дека 6 од 10 луѓе кои биле третирани со антидепресиви почнале да се се чувствуваат подобро веднаш штом започнале со терапијата. Ако првата доза не даде никакви резулати, ќе...

 • Препознајте ги проблемите со тестостеронот

  Иако е нормално тестостеронот да опаѓа со стареењето кај мажите, сепак тоа може да го наруши машкото здравје. На многу начини, тестостеронот е оној кој го прави мажот – маж. Тој се зголемува во пубертетот и резултира со зајакнување на мускулите, продлабочување на гласот и зголемување на сексуалниот...

 • Здравствено освестените тинејџери сакаат спортски пијалоци

  Новата студија вели дека тинејџерите ги перцепираат спортските пијалоци како здрава опција без разлика на тоа што тие содржат високи нивоа на шеќер Тинејџерите кои што имаат здрави навики, повеќе би пиеле зашеќерени спортски и овошни напитоци во однос на газираните пијалоци, поради тоа што ги...

 • Вистината за комбуха

  Некои ја нарекуваат чај од печурки, некои „еликсир на животот“, но како и да ја викате, комбухата е моментално меѓу најактуелните напитоци во медицината. Ферментираниот чај на светот му е одамна познат, но неговата популарност се зголемува во последниве години поради лековитите својства кои ги...

 • Како да ги излекувате белите дробови после пушење?

  Пушењето е зависност која е многу тешко да се надмине. Многу луѓе го прифатиле тој предизвик со применување на многу начини за елиминирање на пушењето, но сепак, остануваат жртви на последиците кои продолжуваат и понатаму а кои се причинети од токсичната природа на цигарите и вдишувањето на чадот....

 • Детоксикационен начин на исхрана

  Постои голем спектар на детоксикациони начини на исхрана кои ветуваат различни резултати, но повеќето од тие начини тврдат дека можат да го исчистат телото и да го детоксицираат од токсините и од непотребниот материјал. Покрај разликите, сите детоксикативни начини на исхрана бараат отстапување од...

 • Развијте нови навики за да се откажете од цигарите

  Се знае дека 90% од нашето однесување е хабитуално, т.е однесување по навика. Сите имаме навики кога одиме, се спремаме за денот што следи, за работа, играње, јадење и спиење. Ако сте корисник на тутунот, сигурно имате и навика за пушење. Веројатно пушите повеќе или помалку во исти периоди на...

 • Лошите страни на губењето килограми

  Новите истражувања покажуваат дека нивоата на супстанци во крвта познати како упорни органски полутанти (загадувачи) ги има во поголем број кај луѓето кои ослабеле отколку кај другите луѓе. Перзистентните органски загадувачи се состојки креирани од човекот во индустриските процеси и се...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER