vw_zdravje_i_ubavina | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

                           
                           
                           
                       
 • Ризици од хронична консумација на алкохол

   Не е тајна дека консумацијата на алкохол може да предизвика огромни здравствени проблеми вклучувајќи ја цирозата на црниот дроб, како и непосредни проблеми како што се повреди при сообраќајни несреќи предизвикани од зголемена концентрација на алкохол во крвта. Но, постојат и други болести кои...

 • Со мед против зголемена телесна тежина

   Медот може да помогне да ја намалиме зголемената телесна тежина. Да, ова не е некој нов пронајдок бидејќи и порано ова откритие беше пласирано меѓу луѓето, дека јадењето на една лажичка мед пред спиење е здраво и ги намалува килограмите.Сепак на ова мора да додадеме и едно “но” бидејќи сите...

 • На што да внимавате кога купувате суплементи

   Суплементите кои што се користат во исхраната можат да бидат одличен додаток на вашата здравствена рутина, но многу е важно истите паметно да се изберат. Иако бироата за храна и лекови со своите регулативи обезбедуваат гаранција дека суплементите немаат штетни состојки и се правилно означени...

 • Совети како да го подобрите Вашиот имунитет

   Намалете го стресот Малата доза на стрес може да биде добра за Вашиот организам. Тоа е начинот на кој Вашето тело се подготвува за предизвик, на пример презентација на проект пред колегите. Но континуираниот стрес е штетен и е лош за Вашето здравје. Истражувањата покажале дека може да му...

 • Тајните на слабите луѓе

   Слабите луѓе се слаби поради многу причини, на некои од нив можете а на некои неможете да влијаете, но како и да е за да останат такви тие имаат контрола над исхраната и животните навики. Ние ви издвоивме нешто од тоа. Гените и тежината Гените имаат огромно влијание врз тоа каква ќе...

 • Која храна е корисна за кожата?

   Сакате добар тен, мазна, нежна и мека кожа? Купувате скупи лосиони, препарати и разни креми, а некако не ви оди од рака? Се прашувате каде е проблемот? Почнете да го гледате проблемот од друг агол бидејќи не е се до лосионите, кремите и разни други препарати. Проблемот многу често зане да...

 • Победете ја депресијата

   Ако боледувате од депресија или сте имале депресија тогаш знаете колку безнадежно можете да се чувствувате. Важно е да побарате професионален третман за оваа состојба. Но, постојат и некои работи кои можете да ги направите за да ги олесните симптомите на депресијата. Вежби, промена на...

 • Третмани и решенија за опаѓањето на косата кај мажите

   Околу 85% од мажите имаат забележително опаѓање на косата до својата 50-та година од животот, велат од Американската асоцијација против опаѓање на косата. Кај некои од нив, опаѓањето на косата започнува и пред да наполнат 21 година.Разоткривање на митовите за опаѓање на косата Дали...

 • Премногу среќните и весели луѓе умираат порано

   Чудно но, вистинито. Според најновите истражувања луѓето кои се многу среќни и весели умираат порано, а причините за тоа се повеќе. Ова е само уште еден доказ дека во ништо не треба да претерувате, па ниту во среќата и веселбата. Непостои нешто во животот од што неможете да се предозирате,...

 • Со лимон против каменчиња во бубрезите

   Бубрежните каменчиња претставуваат цврсти делови во бубрезите кои главно се состојат од калциум. Причинители за создавање на бубрежни каменчиња се многу, но главен причинител е храната која го предизвикува излачувањето на калциумот преку урината.Освен храната која предизвикува излачување на...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER