vw_sport_i_rekreacija | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА

                           
                           
                           
                       
 • Сакате да останете млади? Почнете да се движите!

   Вежбањето кај повозрасните старосни групи ја намалува веројатноста за појава на депресија, деменција и други здравствени проблеми како што се срцевите заболувања, канцерот и дијабетесот.  Вежбањето за седум пати ги зголемува шансите за здраво стареење, велат научниците. Дури и...

 • Со вежбање до поголемо животно задоволство

   Луѓето кои што секојдневно ја зголемуваат својата физичка активност за само неколку минути, чувствуваат поголемо животно задоволство, се вели во новата студија. Истражувачите од Универзитетот Пенсилванија проучувале 153 луѓе на возраст помеѓу 18 и 25 години со цел да го утврдат...

 • 9 совети за цврсти абдоминални мускули

   Како да го израмните стомакот? Како што е позната потрагата по Светиот Грал, многу луѓе се на мисија да ги подобрат своите стомачни мускули. Што е потребно за да ја остварите оваа цел? Следните едноставни вежби и совети за промена на животниот стил можат да ве одведат кон правата насока....

 • Направете ги интересни и есенските денови

   Летото заврши. Позади нас останаа плажите, горештините и се она за што цело лето пишувавме. Времето почна да си ги покажува забите, a ладните ноќи веќе наговестуваат дека есента е пристигната. Немојте веднаш да очајувате, намалувањето на темперетурите не гледајте го само од негативната страна...

 • 10 начини како да го забрзате метаболизмот

   Навистина можете да ја зголемите моќта на телото побрзо да ги согорува калориите. Еве како. Кога е во прашање метаболизмот... Забрзувањето на метаболизмот е нешто што секој го посакува, особено ако некој сака да ги намали вишокот на килограми. Но тоа колку брзо вашиот организам ги...

 • Очилата за сонце задолжителни на скијачките терени

  Снежниот бран кој го зафати регионот создаде идеални услови за скијање и убав зимски одмор некаде на скијачките терени во Македонија и на познатите балкански зимски туристички дестинации. Сепак лекарите предупредуваат дека за време на престојот на планина мораме да носиме очила за сонце. Во...

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER