vw_ljubov_i_seks | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЉУБОВ И СЕКС

                           
                           
                           
                       
 • Со секој нов сексуален партнер – тест за хламидија

  Жените треба да имаат во предвид дека пожелно е да направат тест за хламидија секогаш кога имаат сексуален односи со нов партнер. Според најновите истражувања во British Medical Journal, скринингот се прави со цел да се спречи пелвична инфламаторна болест кај жените. Резултатите на...

 • Луѓето во третата деценија од животот се нај-незаинтересирани за секс

  Истражувањата покажуваат дека најнезаинтересирани за секс се луѓето во третата деценија, а причини за тоа има многу... Работата и желбата за самодокажување Позната е поговорката дека луѓето во овој период сакаат да имаат се. Ова не отстапува од вистината па желбата за самодокажување,...

 • Еректилната дисфункција и мигрената се поврзани!?

  Најновото истражување спороведено во Тајван дојде до заклучок дека мигрената и еректилната дисфункција се поврзани. Резултатите од истражувањето биле објавени во списанието “Cephalalgia”, а во истражувањето биле опфатени околу 23 000 мажи од кои 5 700 имале еректилна дисфункција. Според...

 • Лубрикантите и нивната безбедност

  Лубрикантите денес се доста препорачувани за добар и квалитетен сексуален однос. Лубрикантите ги препорачуваат и гинеколозите и генерално се оценуваат како безбедни. Сепак дали лубрикантите навистина се целосно безбедни? Одговорот секако е не. Лубрикантите се употребуваат во случаи на слаба...

 • Семената течност е антидепресив

  Да, и ова е интересен факт кој научниците го докажаа. Семената течност има антидепресивни својства. Жените кои оставаат мажот да ејакулира внатре во вагината можат да ги почувствуваат антидепресивните својства на спермата, за разлика од жените кои го спречуваат ова. Секако дека ова носи ризици...

 • Симптоми на сексуално преносливи болести кои секој треба да ги знае

  Сексуално преносливите болести се се почести денеска. Се повеќе луѓе се заразуваат од сексуално преносливи болести преку најразлични облици на секс, орален, анален или вагинален. Постојат некои симптоми на сексуално преносливи болести кои јасно укажуваат за што се работи, па лесно можете да ги...

 • Каде најчесто мажите грешат за време на сексот?

  Многу од мажите мислат дека не прават и неможат да направат грешка, но ниеден маж не е совршен љубовник. Погледнете каде мажите најчесто грешат за време на сексот: Неосетно стискање на градите Секако дека ги сакате женските гради и дека тие треба да бидат активен дел од сексуалната игра....

 • Интересни факти за сексот кои секоја жена треба да ги знае

  Ова се факти кои некои жени ги знаат а некои не, но сигурни сме дека би било корисно да ги спомнеме. За некого можеби ќе звучат бизарни, но докажано се точни. Со задржување на урина до подобар секс Најголем дел од жените кои го познаваат своето тело, знаат дека малото задржување на урина го...

 • 7 од 10 жени практикуваат незаштитени сексуални односи

  7 од 10 немажени жени редовно имаат секс без заштита, покажуваат податоците од новото истражување. Тоа ги изложува жените на ризик од несакана бременост и инфекции кои се пренесуваат по полов пат, предупредуваат експертите. Студијата ги анализирала ставовите за сексот на 2000 претставнички на...

 • За зачувување на природата, користете еко кондоми

  Денеска луѓето се стремат да користат различни производи кои имаат префикс еко. За зачувување на природата користете еко производи. Но дали сте слушнале досега за еко кондомите? Природните еко-кондоми се направени од природен латекс од каучук, од обновен природен материјал. Овие кондоми не...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER