vw_ljubov_i_seks | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЉУБОВ И СЕКС

                           
                           
                           
                       
 • Експериментален гел за машка контрацепција

  Новиот експериментален гел го намалува бројот на сперматозоидите и може да биде новата форма на контрацепција за мажи, велат американските научници. Гелот го содржи хормонот тестостерон и синтетичкиот прогестин именуван како Несторон. Научниците од Биомедицинскиот истражувачки центар во Лос...

 • Имате проблеми со квалитетот на семената течност? Ослабнете...

  Дали имате проблеми со семената течност? Лош спермограм, слаб квалитет и сл.? Ослабнете, советуваат научниците. Многу истражувања досега биле направени околу квалитетот на семената течност и вишокот на килограми. Научниците неколкупати докажале дека луѓето со поголема телесна тежина имаат...

 • Каде најчесто мажите грешат за време на сексот?

  Многу од мажите мислат дека не прават и неможат да направат грешка, но ниеден маж не е совршен љубовник. Погледнете каде мажите најчесто грешат за време на сексот: Неосетно стискање на градите Секако дека ги сакате женските гради и дека тие треба да бидат активен дел од сексуалната игра....

 • Интересни факти за сексот кои секоја жена треба да ги знае

  Ова се факти кои некои жени ги знаат а некои не, но сигурни сме дека би било корисно да ги спомнеме. За некого можеби ќе звучат бизарни, но докажано се точни. Со задржување на урина до подобар секс Најголем дел од жените кои го познаваат своето тело, знаат дека малото задржување на урина го...

 • 7 од 10 жени практикуваат незаштитени сексуални односи

  7 од 10 немажени жени редовно имаат секс без заштита, покажуваат податоците од новото истражување. Тоа ги изложува жените на ризик од несакана бременост и инфекции кои се пренесуваат по полов пат, предупредуваат експертите. Студијата ги анализирала ставовите за сексот на 2000 претставнички на...

 • За зачувување на природата, користете еко кондоми

  Денеска луѓето се стремат да користат различни производи кои имаат префикс еко. За зачувување на природата користете еко производи. Но дали сте слушнале досега за еко кондомите? Природните еко-кондоми се направени од природен латекс од каучук, од обновен природен материјал. Овие кондоми не...

 • Правилна нега на интимните делови од телото за време на летниот одмор

  Како што рековме, продолжуваме со советите како летниот одмор да го поминете без здравствени последици. Денеска ќе зборуваме за интимните делови од телото и правилната нега и хигиена за време на летниот одмор. И ова е нешто што треба да биде дел од вашиот план бидејќи како што многупати сме кажале...

 • Неколку совети за здрав пенис

  Пенисот како машки полов орган е многу чувствителен и лесно може да дојде до негово заболување и појава на инфекции. Еве неколку совети за одржување на здравјето на машкиот полов орган. Отстранете ги влакната Ако сеуште се мислите дали да ги отстраните влакната околу пенисот односно на...

 • 5 работи кои не сте ги знаеле за женската мастурбација

  Иако мажите се шегуваат меѓусебе за нивните самостојни сексуални активности, жените се далеку позатворени кога станува збор за нивното самозадоволување. Само некои жени можеби би поразговарале со најблиската пријателка за најдобрите вибратори или за тоа колку е помал стресот кога се применува овој...

 • Главоболка после секс, дали е нормално?

  Да, главоболката често можете да ја користите како изговор да немате сексуален однос со партнерот, но главоболката може да се јави и после сексот, или за време на оргазамот, дали ова е нормално и зошто се јавува? Главоболката често се манифестира со чувство на напнатост во главата и во вратот...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER