vw_ljubov_i_seks | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЉУБОВ И СЕКС

                           
                           
                           
                       
 • Крв во семената течност

  Иако крвта во семената течност (хематоспермија) може да изгледа застрашувачки, сепак, во голем дел од случаите нема потреба за сериозна загриженост. Крвта во семената течност е невообичаена појава и во повеќето случаи, поминува сама од себе. Причини Семената течност се состои од сперма и...

 • Контрацепција и за мажи

  Благодарение на медицинскиот истражувачки центар во Лос Анџелес во иднина и мажите ќе можат да користат контрацепција. Машката контрацепција ќе се состои од гел кој ќе содржи хормони со цел да се зголеми контрацептивноста на начин што ќе се делува врз тестостеронот – велат научниците. Освен...

 • Причини за ран пубертет

  Се повеќе и повеќе девојчиња влегуваат во пубертет пред да наполнат десет години. Сепак, причините за раниот пубертет сеуште не се во целост познати. Возраста на која што започнува пубертетот со текот на годините станува се помала и помала. Во 19-иот век, момчињата влегувале во пубертет на 17...

 • Повеќето британки практикуваат незаштитен секс кога се на одмор

  Повеќето сингл британки редовно практикуваат незаштитен секс, се вели во новото истражување. Истражувањето кое што било спроведено од страна на онлајн фармацијата DrFox.co.uk опфатило повеќе од 2 000 жени помеѓу 18 и 40 години кои што биле прашани за нивното сексуално здравје и навики. Седум...

 • Кога не треба да се впуштате во секс авантура?

  Кога не треба да се впуштете во секс авантура? Ова се неколку совети кои се наменети за жените, односно кога Тој не заслужува да ја добие вашата доверба, односно вашето тело. Без разлика колку ви е привлечен дечкото со кого сакате да имате интимни односи, сепак има некои услови кои тој мора да ги...

 • Експериментален гел за машка контрацепција

  Новиот експериментален гел го намалува бројот на сперматозоидите и може да биде новата форма на контрацепција за мажи, велат американските научници. Гелот го содржи хормонот тестостерон и синтетичкиот прогестин именуван како Несторон. Научниците од Биомедицинскиот истражувачки центар во Лос...

 • Дали сте алергични на сперма?

  Ако забележите црвенкасти точки на вашата кожа и околно чешање по сексуалниот однос, можно е да сте алергични на сперма. Незаштитениот сексуален однос најчесто значи можност за пренесување на сексуално преносливи болести или бременост. Но, научниците пронајдоа дека е можно да се појави и...

 • Имате проблеми со квалитетот на семената течност? Ослабнете...

  Дали имате проблеми со семената течност? Лош спермограм, слаб квалитет и сл.? Ослабнете, советуваат научниците. Многу истражувања досега биле направени околу квалитетот на семената течност и вишокот на килограми. Научниците неколкупати докажале дека луѓето со поголема телесна тежина имаат...

 • Главоболка после секс, дали е нормално?

  Да, главоболката често можете да ја користите како изговор да немате сексуален однос со партнерот, но главоболката може да се јави и после сексот, или за време на оргазамот, дали ова е нормално и зошто се јавува? Главоболката често се манифестира со чувство на напнатост во главата и во вратот...

 • 5 работи кои не сте ги знаеле за женската мастурбација

  Иако мажите се шегуваат меѓусебе за нивните самостојни сексуални активности, жените се далеку позатворени кога станува збор за нивното самозадоволување. Само некои жени можеби би поразговарале со најблиската пријателка за најдобрите вибратори или за тоа колку е помал стресот кога се применува овој...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER