vw_ljubov_i_seks | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЉУБОВ И СЕКС

                           
                           
                           
                       
  • Сексуално однесување и алкохолизам

    Тешкотиите при дефинирањето на нормалната сексуалност се наоѓаат во широкиот дијапазон на нејзиното практикување, нејзините индивидуални и социјални специфичности. Прифатлива дефиниција за нормалната сексуалност е следнава: нормалната сексуална активност подразбира однесување што се јавува кај...

  • Заљубените мажи го губат тестостеронот

    Последните истражувања насочени кон влијанието на хормоните кај мажите и нивниот љубовен живот покажува дека мажите кои се заљубени, односно оние кои имаат сериозна врска имаат многу помалку тестостерон од оние кои не се заљубени, а за ваквото однесувањето на мажите научниците повторно го...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER