vw_ljubov_i_seks | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЉУБОВ И СЕКС

                           
                           
                           
                       
 • Правилна нега на интимните делови од телото за време на летниот одмор

  Како што рековме, продолжуваме со советите како летниот одмор да го поминете без здравствени последици. Денеска ќе зборуваме за интимните делови од телото и правилната нега и хигиена за време на летниот одмор. И ова е нешто што треба да биде дел од вашиот план бидејќи како што многупати сме кажале...

 • Неколку совети за здрав пенис

  Пенисот како машки полов орган е многу чувствителен и лесно може да дојде до негово заболување и појава на инфекции. Еве неколку совети за одржување на здравјето на машкиот полов орган. Отстранете ги влакната Ако сеуште се мислите дали да ги отстраните влакната околу пенисот односно на...

 • 5 работи кои не сте ги знаеле за женската мастурбација

  Иако мажите се шегуваат меѓусебе за нивните самостојни сексуални активности, жените се далеку позатворени кога станува збор за нивното самозадоволување. Само некои жени можеби би поразговарале со најблиската пријателка за најдобрите вибратори или за тоа колку е помал стресот кога се применува овој...

 • Главоболка после секс, дали е нормално?

  Да, главоболката често можете да ја користите како изговор да немате сексуален однос со партнерот, но главоболката може да се јави и после сексот, или за време на оргазамот, дали ова е нормално и зошто се јавува? Главоболката често се манифестира со чувство на напнатост во главата и во вратот...

 • Отров од најсмртоносниот пајак во светот – потенцијален лек против еректилна дисфункција?

  Од еректилна дисфункција страда просечно секој 10 – ти маж во поодмината возраст. Оваа проблематика е доста проширена низ светот. Денеска со разни медикаменти е постигнат успех, но сепак кај добар дел од случаевите вијаграта не делува доволно добро за да го реши проблемот. Затоа истражувањата за...

 • Како сексот го одржува телото?

  Луѓето трошат многу време и пари на козметика, препарати за разубавување, таблети за слабеење и суплементи за виталност, и сето тоа го прават за да изгледаат поубаво, но сепак истото можете да го добиете на природен начин со редовно практикување на секс. Како сексот го одржува телото? Сексот...

 • Бојата во спалната соба влијае на сексуалната желба

  Бојата на ѕидовите на спалната соба, намештајот, завесите и постелнината влијаат на сексуалната желба, покажа едно британско истражување во кое учествувале 2 000 испитаници. Паровите чија спална соба е обоена во виолетово најмногу уживаат во сексот т.е имаат сексуални односи во просек дури 3,5...

 • Контрацепција и за мажи

  Благодарение на медицинскиот истражувачки центар во Лос Анџелес во иднина и мажите ќе можат да користат контрацепција. Машката контрацепција ќе се состои од гел кој ќе содржи хормони со цел да се зголеми контрацептивноста на начин што ќе се делува врз тестостеронот – велат научниците. Освен...

 • Причини за ран пубертет

  Се повеќе и повеќе девојчиња влегуваат во пубертет пред да наполнат десет години. Сепак, причините за раниот пубертет сеуште не се во целост познати. Возраста на која што започнува пубертетот со текот на годините станува се помала и помала. Во 19-иот век, момчињата влегувале во пубертет на 17...

 • Повеќето британки практикуваат незаштитен секс кога се на одмор

  Повеќето сингл британки редовно практикуваат незаштитен секс, се вели во новото истражување. Истражувањето кое што било спроведено од страна на онлајн фармацијата DrFox.co.uk опфатило повеќе од 2 000 жени помеѓу 18 и 40 години кои што биле прашани за нивното сексуално здравје и навики. Седум...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER