vw_ljubov_i_seks | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЉУБОВ И СЕКС

                           
                           
                           
                       
 • Девојките кои подоцна ја изгубиле невиноста имаат посреќни врски

   Според најновите истражувања, девојките кои подоцна во животот ја изгубиле невиноста се посреќни во нивните врски за разлика од оние кои рано стапиле во сексуален однос. Научниците според истражувањата велат дека девојките кои после 20-тата година ја изгубиле невиноста имаат посреќни врски и...

 • Седум најомилени изговори на жените за избегнување на секс

  Како што поминува времето, бракот односно врската станува понекогаш досадна и жените се почесто почнуваат да го избегнуваат сексот со партнерот. Зошто е тоа така, не  навлегуваме во детали, но се смета дека монотоноста е главниот причинител. Ние денес ви ги претставуваме “најомилените”...

 • Како да се справите со лошиот сексуален живот

   Пригушено светло, запален оган, две чаши вино... полупразни...Следува соблекување на облеката, посегнувате еден по друг, се фрлате во кревет и... Катастрофа... Нема експлозија на страст. Нема длабоки воздишки. Нема оргазам. Ставено на еден куп, сексот не е добар. И потоа се...

 • Кои делови од машкото тело жените најмногу ги сакаат

   Повторно нешто поврзано со сексот, односно поврзано со страста или можеби со љубовта... ? Ах, тој поглед, тие усни, насмевка… ова се зборови на многу девојки кои едноставно се “палат” на некои делови од машкото тело. Ако мислите дека веднаш ќе го споменеме пенисот, се лажете, еве кои се...

 • Кога не треба да се впуштате во секс авантура?

  Кога не треба да се впуштете во секс авантура? Ова се неколку совети кои се наменети за жените, односно кога Тој не заслужува да ја добие вашата доверба, односно вашето тело. Без разлика колку ви е привлечен дечкото со кого сакате да имате интимни односи, сепак има некои услови кои тој мора да ги...

 • Повеќето британки практикуваат незаштитен секс кога се на одмор

  Повеќето сингл британки редовно практикуваат незаштитен секс, се вели во новото истражување. Истражувањето кое што било спроведено од страна на онлајн фармацијата DrFox.co.uk опфатило повеќе од 2 000 жени помеѓу 18 и 40 години кои што биле прашани за нивното сексуално здравје и навики. Седум...

 • Причини за ран пубертет

  Се повеќе и повеќе девојчиња влегуваат во пубертет пред да наполнат десет години. Сепак, причините за раниот пубертет сеуште не се во целост познати. Возраста на која што започнува пубертетот со текот на годините станува се помала и помала. Во 19-иот век, момчињата влегувале во пубертет на 17...

 • Контрацепција и за мажи

  Благодарение на медицинскиот истражувачки центар во Лос Анџелес во иднина и мажите ќе можат да користат контрацепција. Машката контрацепција ќе се состои од гел кој ќе содржи хормони со цел да се зголеми контрацептивноста на начин што ќе се делува врз тестостеронот – велат научниците. Освен...

 • Бојата во спалната соба влијае на сексуалната желба

  Бојата на ѕидовите на спалната соба, намештајот, завесите и постелнината влијаат на сексуалната желба, покажа едно британско истражување во кое учествувале 2 000 испитаници. Паровите чија спална соба е обоена во виолетово најмногу уживаат во сексот т.е имаат сексуални односи во просек дури 3,5...

 • Како сексот го одржува телото?

  Луѓето трошат многу време и пари на козметика, препарати за разубавување, таблети за слабеење и суплементи за виталност, и сето тоа го прават за да изгледаат поубаво, но сепак истото можете да го добиете на природен начин со редовно практикување на секс. Како сексот го одржува телото? Сексот...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER