vw_ljubov_i_seks | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ЉУБОВ И СЕКС

                           
                           
                           
                       
 • Кога бакнежот е повеќе од бакнеж

   Според новата студија, бакнувањето им помага на луѓето да го најдат потенцијалниот партнер и кога се во врска да го задржат. Студијата вклучила 900 возрасни испитаници кои што пополниле прашалник за важноста на бакнувањето кога се во кратка и во долга врска. На жените во врска,...

 • Ејакулација за време на спиење - причина за загриженост?

   Оргазмите за време на спиењето се случуваат и кај тинејџерите и кај возрасните мажи. Зошто е тоа така? Сепак, ејакулацијата за време на сонот, која што се нарекува и “влажен сон“ е најтипична за тинејџерите.  Ејакулација за време на спиење во адолесценцијата Кога децата...

 • Машката пот ги возбудува жените

    Машката пот влијае и на женската сексуалност. Според научниците, во потта кај мажите е изолирана материја која го зголемува нивото на кортизол во организамот и го поттикнува лачењето на женските хормони. Машката пот ја зголемува работата на срцето кај жените, го зголемува нивото на...

 • Секс на првиот состанок - кога е дозволен?

   Девојките го избегнуваат сексот на првиот состанок бидејќи сметаат дека ќе остават негативен впечаток кај партнерот, и целосно се во право. Но, постојат моменти кога сексот на првиот состанок едноставно е дозволен и оправдан. Кога?Сакате да го преболите бившиот Ако сакате да се...

 • Дали иднината ни е бисексуална?

   Пред извесно време на една американска радио станица, се јави една девојка која зборуваше дека без проблем би се впуштила во секс во тројка со друга девојка и нејзиниот дечко, ако нормално момчето го посака тоа. Слободниот дух на девојката беше откриен пред илјадници непознати слушатели што...

 • Зошто утринскиот секс е добра идеја

   Сексот веднаш по отворањето на очите е одлична идеа. Ако досега сте се прашувале дали е добро наутро да имате секс, воопшто не двоумете се. Според научниците тоа е најдобриот период во денот за жешки авантури.  Зошто сексот е особено добар наутро? Еве неколку причини. Сексот го...

 • Синдром на постојана сексуална возбуда кај жените

   Постојаната сексуална возбуденост кај жените е ретко сексуално пореметување при што некои жени доживуваат и по 300 оргазми во текот на денот.  Синдромот на постојана возбуденост за прв пат е дефиниран и забележан во 2001-ва година од страна на Др. Санда Леблум. Опишан е како...

 • Неколку состојби кои го прават сексуалниот однос болен

   Го избегнувате сексот со Вашиот партнер затоа што ве боли? Се срамите да му кажете за да не го повредите? Воопшто не уживате во сексот и тоа го правите ретко и само за да го задоволите партнерот? Имате проблеми со болниот сексуален однос, а сеуште ништо не сте превземале?Ние ви претставуваме...

 • Стероидите можат да предизвикаат импотенција

    Стероидите се синтетичка произведена форма на машкиот хормон тестостерон. Ја зголемуваат синтезата на протеините во клетките што резултира со билдање на мускулно ткиво. Поради тоа што стероидите ја зголемуваат мускулната маса и силата, најмногу се користат од страна на бодибилдерите и...

 • Најчести срамни моменти за време на сексот

   Постојат некои срамни моменти кои можат да се случат и да ја уништат страста или да предизвикаат непријатност, срам или хумористична секси сцена. Еве некои најголеми срамни моменти кои можат да се доживеат за време на сексот, а за кои мораме да потенцираме дека се важни и за мажите и за...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER