vw_domasni_milenici | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ

                           
                           
                           
                       
 • Дали кучињата можат да распознаваат бои?

   Ако мислите дека одговорот на ова прашање е “не“, тогаш сте во грешка. Модерната наука го одговори ова старо прашање: Кучињата гледаат во боја, но не истиот начин како што тоа го прави човекот. Палетата на бои која што кучињата можат да ја видат се разликува и е ограничена во однос на она што...

 • Домашниот миленик e ваш најверен пријател

   Човек не треба да е сам, самотијата го убива човекот. Ова е добро позната поговорка која освен сите што ја знаеме, знаеме и дека истата е точна.  Самотијата го прави човекот депресивен и нервозен, зголемувајќи го ризикот да заболи од кардио-васкуларни заболувања и мозочен удар. Сепак...

 • 10 работи кои треба да ги знаете за милениците

   Гледајќи некои од познатите филмови каде што главните актери се кучињата, големи се шансите дека сте посакале барем еднаш во животот да станете сопственик на куче. Грижата за миленичето можеби во реалноста нема да биде како на филм, но чувањето на куче може да биде прекрасно искуство за вас....

 • Домашните миленичиња и нашето здравје

   Сите ние ги сакаме домашните миленичиња, но дали сите знаеме колку тие допринесуваат за нашето добро здравје? Љубов кон домашниот миленик    Грижата за домашниот љубимец е голема одговорност, но исто така таа грижа може да има големо позитивно влијание во однос на...

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER