vw_alternativna_medicina | За Здравје


Error message

 • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
 • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

                           
                           
                           
                       
 • Неколку причини зошто редовно да пиете чај

   Векови наназад чајот се употребувал за разни состојби и до ден денеска се употребува без прекин. Причините зошто тоа е така е бидејќи луѓето од многу одамна ги откриле придобивките на чајот. Зошто да редовно да пиеме чај? Прочитајте во текстот што следува.Чаевите штитат од инфаркт Да,...

 • Како да си ја обновите енергијата

   Едно истражување спроведено од научниците од Универзитетот Јеил во САД покажало дека луѓето кои често медитираат можат на некој начин да ги “исклучат” деловите од мозокот кои се асоцирани со состојби како нервозата, анксиозноста, шизофренијата, нарушувања на вниманието и другите проблеми....

 • Неколку совети од народната медицина за најчестите здравствени проблеми

   Народната, односно алтернативната медицина никогаш не треба да ја потценуваме. Ако ви е доста од секојдневното пиење таблети за секаква ситница, тогаш навистина треба понекогаш да погледнете и кон народната медицина. Народната медицина користете ја само кога имате проблем кој неможе да биде...

 • Акупунктурата го лаже мозокот!

   Акупунктурата влијае на областите на мозокот кои се одговорни за перцепцијата на болка, се вели во новата прелиминарна студија извршена во Универзитетската болница во Есен, Германија. Истражувачите користеле скенови на функционална магнетна резонанца со помош на кои се “фаќале“ мозочните...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER