vw_alternativna_medicina | За Здравје


Error message

Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

                           
                           
                           
                       
 • Лекување според хороскопските знаци

   Астрологијата отсекогаш била поврзана со здравјето. Луѓето без разлика дали веруваат или не во астрололозите и астролошките предвидувања и совети, скоро секогаш сакаат да прочитаат нешто за својот хороскопски знак, каква љубов и какво здравје ги очекува. Ние денеска се решивме да ги споиме...

 • Зошто не треба да се откажувате од кафето

  Кафето е добро за срцето и мозокот  Луѓето кои пијат 1 до 3 кафиња дневно, имаат помали шанси да добијат мозочен удар споредено со оние кои не пијат кафе. Се смета дека кафето е побогат извор на антиоксиданти отколку боровинките, чија антиоксидантна моќ е далеку позната. Антиоксидантите...

 • Со алтернативна медицина против хемороиди

   Хемороидите за жал се многу распространета состојба меѓу луѓето. Но, уште повеќе  е проблем што истите се табу тема. Луѓето се срамат отворено да признаат за проблемот и да пробаат да побараат ефикасно решение, односно отворено да разговараат со нивниот лекар или со специјалист. ...

 • Со рузмарин против Aлцхајмер и лоша меморија

   Италијанските научници неодамна дојдоа до интересни резултати во врска со рузмаринот. Тој делува одлично кај луѓето со Aлцхајмерова болест и влијае врз подобрување на меморијата. Рузмаринот е билка која има долга традиција на користење и ова ги навело италијанските научници подлабоко да...

 • Tри природни рецепти за смирување на кашлицата

  Бидејќи кашлањето како симптом често се јавува кај децата, но и кај возрасните, луѓето уште одамна правеле разни природни рецепти се со цел да ја смират или ублажат кашлицата. Ние ви презентираме три народни, природни и ефикасни рецепти за ублажување на хроничната кашлица. Јаболко со лук и мед...

 • Рецепт за намалување на покачениот холестерол во крвта

  Уште еден рецепт во рубриката како на едноставен начин да направиме нешто плус за нашето тело, овој пат со рецепт како на природен начин да го намалиме нивото на холестерол во крвта. Поради неправилната исхрана, проблемот со холестеролот го имаат многу луѓе па затоа во оваа статија се одлучивме да...

 • Смирете го болното грло на едноставен и природен начин

  Грлото во овие периоди често знае да биде воспалено и проблематично. Наместо веднаш да одите во аптека и да барате разни таблети или антисептици, направете си сами лек. Лек кој што е природен безбеден и без никакви несакани ефекти. Потребни состојки: - 2 dl вода - Една супена лажица...

 • Природен третман против опаѓање на косата

  Бидејќи природните лекови се најбезбедни, а и доста продуктивни, денеска ви презентираме природен лек против се почестиот проблем на денешницата, односно опаѓањето на косата. Состојки: - 15 лажици ситно исецкан лист од коприва - 3 лажици сув цвет од камилица - 300 мл. вински оцет...

 • Како на природен начин да ја победиме анемијата

  Анемијата е проблем кој го имаат многу луѓе, особено жените. До анемија може да дојде поради разни причини, некои луѓе се анемични од самото раѓање, други поради различни фактори, a трети со анемија се стекнуваат во текот на животот. Анемичност е состојба каде што постои намалување на бројот на...

 • Специјален коктел за здрав и долг живот

  Коктелот што денес ќе ви го претставиме е вистински еликсир за здрав и долг живот. Состојќите кои ги користиме за правење на коктелот се одамна докажани како ефикасни за справување со многу состојби во организамот. Се пие секое утро по еден филџан, а има улога да го штити срцето и крвните садови,...

Pages

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER