Напиток за прочистување на крвните садови | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
                         
                           
                             

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

                           
                           
                           
                       

Напиток за прочистување на крвните садови

Знаете дека сите лекови кои ги пиете имаат позитивен ефект на проблемот со кој се среќавате, но имаат и многу негативни секундарни ефекти врз човековиот организам. Затоа, ние повторно би ја отвориле рубриката за Алтернативна медицина или како што би сакале повеќе да кажеме алтернативно-превентивна медицина, која е важна гранка од медицината и треба да се почитува.Но, наместо совети ќе ви нудиме конкретни рецепти за кои веруваме дека ќе ви се допаднат и дека ќе ви помогнат да го зачувате вашето здравје. Денеска ќе ви презентираме едноставен пијалок, кој според познавачите на алтернативната медицина, но и според многу лекари е одличен за крвните садови, а нормално воедно и за срецето. Па прочитајте како да го приготвите.Потребни состојки
:2 дл – сок од лимон


2 дл – сок од ѓумбир

2 дл – сок од бел лук

2 дл – јаболков оцет

600 мл – природен медНачин на подготовка
Сите состојки освен медот ставете ги еден сад за готвење. На тивок оган оставете ја смесата да се вари некаде околу 70-тина минути, а за целото ова време повремено мешајте. На крајот додадете го медот, измешајте и ставете ја смесата во тегла.Конзумирање
Земајте од смесата секое утро по една лажица пред доручек.

Освен лековитиот ефект на овој пијалок, тој има и одличен вкус така што воопшто нема да имате проблем да го конзумирате. Не е тежок за припремање, а воедно не вклучува многу суровини, па во име на здравјето можете да си го дозволите.

Само една напомена, јаболковиот оцет нека бие домашен, не користете јаболков оцет кој сте го набавиле од маркет.

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER