Зошто утринскиот секс е добра идеја | За Здравје


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

ЉУБОВ И СЕКС

Зошто утринскиот секс е добра идеја

 

Сексот веднаш по отворањето на очите е одлична идеа. Ако досега сте се прашувале дали е добро наутро да имате секс, воопшто не двоумете се. Според научниците тоа е најдобриот период во денот за жешки авантури.  Зошто сексот е особено добар наутро? Еве неколку причини.

 

Сексот го ослободува хормонот окситоцин. Овој хормон е одговорен за доброто расположение, па затоа доколку денот го почнете со секс расположението ќе ви биде на завидно ниво уште од самиот старт на денот.

 

Доколку имате секс уште рано наутро цел ден ќе се чувствувате блиски еден со друг повеке од било кога. Ова го докажале бројни истражувања ширум светот, пробајте и вие.

 

Сексот рано наутро ќе ве растовари од стресот и ќе ви овозможи во текот на целиот ден да имате енергија за извршување на задачите.

 

Паровите кои имаат секс рано наутро имаат многу добар имунитет бидејќи сексот е природен засилувач на имунитетот.

 

Сексот ги чува ноктите, косата, коските и кожата. Редовниот секс е одличен чувар на здравјето.

 

Има уште многу причини кои би можеле да ги споменеме тука, но едно запамтете дека добриот почеток на денот во голем процент гарантира и негово добро завршување.

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER